SESAM Ödül Töreni – Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar

“Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” Ödül Töreni, 11 Mayıs Cumartesi akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. SE-SAM (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen ödül töreninde Yeşilçam’ın efsane yıldızları bir araya geldi.

 

Basından Haberler

CNN TÜRK

POSTA GAZETESİ

KLASS MAGAZİN

NTV

Berlin film pazarina katilan yabanci festival yonetici ve film sirketleri listesi

FİLM FESTİVALLERİ

  • Abloom Film Festival – Faridah Shakoor / Norveç

faridah@abloom.nowww.abloom.no

  • Aesthetica Short Film Festival / İngiltere

info@aestheticamagazine.comwww.asff.co.uk

  • Ale Kino Film Festival – Marta Grzesiuk  / Polonya

festiwal@alekino.comwww.alekino.com

  • Ale Kino Film Festival – Marta Jodko / Polonya

mjodko@alekino.comwww.alekino.com

  • Beiurut International Women Film Festival – Sam Lahoud / Lübnan

slahoud.bfs@gmail.com

  • CANB SHRT Film Festival – John Frohlich / Avustralya

info@csff.com.auwww.csff.com.au

  • Cannes Film Festival (Quinzaine des Realisateurs / Directors’ Fortnight) – Paolo Bertolin / Fransa

info@quinzaine-realisateur.com

  • Chelsea Film Festival – Sonia Jean-Baptiste / ABD

sonia@chelseafilm.org –  www.chelseafilm.org

  • China International Children’s Film Festival – Betty Li Yuan / Çin

bettyliyuan@163.comwww.cicfif.cn

  • Cinecitta International Film Festival – Jack Vermee / İtalya

jvermee@gmail.com

  • Cinema in Sneakers Film Festival For Kids And Youth – Karolina Smigiel / Polonya

karolina@kinowtrampkach.plwww.kinowtrampkach.pl

 

  • Cineways Film Festival – Dr. Michael Flintrop / Almanya

michael.flintrop@cineways-filmfestival.de

  • Connecticut LGBT Film Festival – Shane Engstrom / Amerika

director@outfilmct.org

  • Dhaka International Film Festival – Ahmed Muztaba Zamal / Bangladeş

ahmedshovan@gmail.comwww.dhakafilmfestival.org

  • East & West Film Festival – Barbara Lorey / Rusya

barbaralorey@gmail.comwww.east-west-festival.ru

  • Edinburgh Film Festivali – Emma Boa / İngiltere

emma.boa@edfilmfest.org.uk

  • Elgouna Film Festival – Amir Ramses / Mısır

amir@elgounafilmfestival.com

  • European Film Academy – Saudra Leege / Almanya

s.leege@europeanfilmacademy.org

  • Fajr Film Festival – Kamyar Mohsenin / İran

prog@fajriff.comwww.fajriff.com

  • Faroe Islands International Minority Film Festival – Nadia Abraham / Faroe Adaları

nadia@fimff.fowww.fimff.fo

  • First Cut Lab – Matthieu Darras

matthieu.darras@firstcutlab.eu

  • Frameline Film Festival – Peter L. Stein / Amerika

pstein@frameline.org

  • Houston Turkish Film Festival – Marian Masone / Amerika

marianmasone@gmail.com

  • International Film Festival For Children and Youth – Hamed Soleimanzadeh / İran

soleimanzadeh.hamed@gmail.com –  www.icff.ir

  • Jinzhen International Short Film Festival – Thom Palmen / Çin

thompalmen@gmail.com

  • Karlovy Vary International Film Festival – Anna Purkrabkova / Çekya

purkrabkova@kviff.com

  • Kino Mediterranean Film Festival – Alen Munitic / Hırvatistan

alen@fmfs.hrwww.fmfs.hr

  • Kolkata International Children’s Film Festival – Nirmal Dhar / Hindistan

sangbandpratidin@vsnl.comaskcukolkata@gmail.com

  • Locarno Film Festival – Charlotte Corchete / İsviçre

charlotte.corhete@locarnofestival.ch

  • London Short Film Festival – Philip Ilson / İngiltere

philip@shortfilms.org.uk

  • Love is Folly Film Festival – Alexander Grozev / Bulgaristan

agrozev@nfc.bgwww.loveisfolly.org

  • Lunenburg Doc Fest – Pamela Segger / Kanada

psegger@lunenburgdocfest.com

  • Mednarodni Filmfest Kranjska Gora – Matjaz Javsnik / Slovenya

javsnik.javsnik@gmail.com

  • Moscow Film Festival – Evgenia Tirdatova / Rusya

tirdatova@yahoo.com  www.moscowfilmfestival.ru

  • Mostra de Valencia Film Festival – Eduardo Guillot / İspanya

program@lamostradevalencia.com

  • Oulu International Children’s and Youth Film Festival – Anna Asplund / Finlandiya

anna.asplund@oufilmcenter.fiwww.oulunelokuvakeskus.fi/lef

  • Perlen – Queer Film Festival Hannover – Annika Döriug / Almanya

perlen-hannover@jmx.de

  • Prishtina International Film Festival – Vjosa Berisha / Kosova

vjosa@prifilmfest.org

  • PROlogue International Film Festival – Mukhlisa Azizova / Özbekistan

info@uzbekistanfilmcommission.com

  • River Film Festival –  Emilio Della Chiesa / İtalya

direzione@riverfilmfestival.org  – www.riverfilmfestival.org

  • River Film Festival –  Romina Zanon / İtalya

romina.zanon@riverfilmfestival.org  – www.riverfilmfestival.org

  • Sarajevo Film Festival – Elma Tataragic / Bosna – Hersek

competition.info@sff.ba

  • Seattle Turkish Film Festival – Şirin Aysan / ABD

sirinaysan@gmail.com

  • Schlingel International Film Festival – Marion Schöffler / Almanya

info@ff-schlingel.de

  • Sheffield Doc Fest / İngiltere

www.sheffdocfest.com

  • Taiwan International Children’s Film Festival – Waro Hsueh / Tayvan

tecinema@gmail.com

  • The Palace International Film Festival – Tsanko Vasilev / Bulgaristan

director@inthepalace.comwww.inthepalace.com

  • Tirana International Film Festival – Agron Domi / Arnavutluk

agron.domi@tiranafilmfest.com

  • Thessaloniki International Film Festival – Dimitris Kerkinos / Yunanistan

kerkinos@filmfestival.gr –  www.filmfestival.gr

  • Tokyo International Film Festival – Yoshi Yatabe / Japonya

yoshi.yatabe@tiff-jp.net

  • Toronto International Film Festival – Geoff Macnaughton / Kanada

gmacnaughton@tiff.net

  • Ulju Mountain Film Festival – Jinna Lee / Kore

umffprogrammer@gmail.comwww.umff.kr

  • Queer Film Festival Karlsruhe – Danica Schlosser / Almanya

danica@pridepictures.dewww.pridepictures.de

  • Warsaw Film Festival – Agniezska Oryl / Polonya

films@wff.pl

  • Within The Family Film Festival – Andrej Kungurov / Rusya

and-kungurov@yandex.ruwww.vkrugu7i.ru

  • Würzburg Film Festival – Christian Molik / Almanya

christianmo@gmx.dewww.filmwochenende.de

  • Zero Plus International Film Festival – Alexander Shkolenko / Rusya

a.sh@zeroplusff.ru

 

KURUMLAR

  • Albanian National Center of Cinematography – Ilir Butka / Arnavutluk

ilir.butka@nationalfilmcenter.gov.al

  • Art Council of Mongolia – Odgerel Odonchimed / Moğolistan

odgerel@artscouncil.mn

  • Balkan Film Market – Andamion Murataj

andamion.murataj@balkanfilmmarket.com

  • Bulgarian National Film Center – Gergana  Dakovska / Bulgaristan

gergana@nfc.bg

  • Greek Film Center – Panos A. Thomaidis / Yunanistan

panos.thomaidis@gfc.gr

  • Fondazione Sardegna Film Commission – Susanna Tornesello / İtalya

projects@sardegnafilmcomission.it

  • Uzbekistan Film Commission – Sandjar Khalmedov / Özbekistan

info@uzbekistanfilmcommission.com

 

 

DAĞITIM – SATIŞ ŞİRKETLERİ ile TELEVİZYONLAR

  • Amir Abbas Ashraf / İran – IRIB

ashraf@irib.irwww.namayeshtv.ir

  • Changiz Hasani / İran

ch.hesam1339@yahoo.com

  • Deepak Jayaram / İngiltere – MinerSinc

deejay@minersinc.io

  • Francesco De Lorenzo / İtalya – ViewMovie

direzionecommerciale@cdfpictures.comwww.viewmovie.eu

  • Hauk Markus / Almanya – Spot Film Network

h.markus@spotfilm.de

  • Kavi Jumani / Hindistan – Empire Networks LLP

empiremedia@gmail.com

  • Matthew Dilts-Williams / Amerika – Phantom Pain Films

info@phantompainfilms.com

  • Megan Fu / Çin – Huawei Technologies Co.

fulinlin@huawei.com

  • Monika Mikusova / Slovakya – rtv

monika.mikusova@rtvs.sk

  • Pablo Ren / Çin – Mobius Culturt

stcultureren@gmail.com

  • Patricia Barsanti / Fransa – Societe Cinematographie Lyre

cinelyre@orange.fr

  • Polina Marufenko / İngiltere – Amadeus Entertainment

assistant@amadeus-ent.com

  • Rujia Meng / Çin – Hualu Publishing&Media Company

mengrj@hualupm.com.cn

  • Salim Khassa / Amerika – LBYL Films

moviebusiness@lbylfilms.net

  • Stephanie Holzer / Almanya – Anime House

service@anime-house.de

  • Till Faber / Almanya – anixa tv

t.faber@anixehd.tv

  • Vik Nunko / Amerika – bit max

vik@bitmax.net

 

YÖNETMEN VE YAPIMCILAR

  • Alan M. Trow BSC / İngiltere

kesulat@alanmtrow.com

  • Ana Rodriguez Rosell / İspanya – JanaFilm

ana@janafilms.com

  • Asteris Koutoulas / Almanya – Asti Music

koutoulas@asti-music.dewww.asteris-koutoulas.de

  • Ayshea Halliwell / Lüksemburg

hq@ayshea.net

  • Guido Broscheit / Almanya

broscheit@guidobroscheit.de

  • Gülin Sertbaş /Almanya

info@guelinsart.de

  • Ina Sotirova / Amerika

ina.sotirova@gmail.com

  • Marc Teuscher / Almanya

marcteuscher@gmail.com

  • Stephan Talneau / Fransa

talneau@yahoo.fr

  • Ulrich Stiehm / Almanya – aspekt medienproduktion

ulrich.stiehm@aspekt-medienproduktion.de

 

ORTAK YAPIM ARAYANLAR

  • Abbas Khaled  / Mısır

info@gusour.comfilm@sphinxagency.com

  • Adriana Chiesa Di Palma / İtalya – Adriana Chiesa Enterprises

info@adrianachiesaenterprises.com

  • Alemberg Ang / Filipinler vy/ac productions

alem@vyacprod.com

  • Amir M. Jarideh / Pakistan – Seven Sky Film

info@sevenskyfilm.com

  • Analisa Chapman / Jamaika – Jamaica Film & Television Association

info@jaftaonline.org

  • Angelika Blegarczyk / Polonya – Mizar Films

angelika@mizarfilms.pl

  • Anisa Sabiri / Tacikistan

sabirianisa@gmail.com

  • Antony Meadley / İngiltere

allied_aviation@hotmail.comwww.antonymphotography.com

  • Artemis Kobra / Almanya

artemiskobra@gmail.com

  • Atilla Akgül  / Almanya – barbarossafilm

atillaakguel@barbarossafilms.de

  • Alemberg Ang / Filipinler vy/ac productions

alem@vyacprod.com

  • Camilla Storey / İngiltere – TMS

camilla@tmsproductions.co.uk

  • David Safarian / Almanya – Studio DS

safariandavid@hotmail.com

  • Edgar Baghdasaryan / Ermenistan

e.baghdasaryan@mail.ru

  • Erin Semine Kökdil, Almanya

erinkokdil@gmail.com

  • Gustavo Lievano / İspanya – arx anima

gustavo.lievano@arxanima.com

  • Inadelso Cossa / Mozambik

inadelsocossa@gmail.com

  • Marc Grewe / Almanya – German Production Service

info@german-production-service.comwww.german-production-service.com

  • Oliver Safo / Gana – Ingenius Africa

safo@ingeniusafrica.com

  • Peter Kus / Rusya – DI Agency, LLC

p.kus@di-agency.ru

  • Rebecca Sanchez Lopez / İspanya – Kepler Mission Films

rebeca@keplermissionfilms.com

  • Shridhar / İngiltere – Telic Studios

shridhar@telic-studios.com

  • Sergej Stanojkovski  / Almanya – SSPFILM

sspgermany@gmail.com

 

DİĞERLERİ

  • Ahmed Abbas / Birleşik Arap Emirliği – DigiSay

abbas@digisay.com

  • Alma Baca / İsviçre, Meksika – Collot Baca Subtitling

almab@collotbaca-subs.comwww.collotbaca-subs.com

  • Antonina Belinska / Ukrayna – Belinska Cinema Costume

info@cinemacostume.com

  • Barbara Lorey de Lacharriére / Fransa

barbaralorey@gmail.com

  • Bells Hughes / Amerika, Azerbaycan – i2i Media

bells@i2ic.com

  • Daniel Tenne / Almanya – Baden-Württemberg Film Akademisi

daniel.tenne@filmakademie.de

  • Eliska Maleckova / Çekya – MIDPOINT

eliska.maleckova@famu.czwww.midpoint-center.eu

  • Jean U lic zay / Almanya – UBU Productions

info@ubu-productions.com

  • Jennifer Lapidakis / Almanya – darkis production

jl@darkis-production.de

  • Jivi Singh / Amerika – iFundFilm

jivi@ifundfilm.com

  • N. Gujr / Almanya, Hindistan – Custard Apple Pictures

mg@icustardapple.com

  • Martina Gerlach / Almanya

martina@tangomania-berlin.eu

  • Mariajose Zuazo Aranibar / İspanya – PlayLabFilms

mariajose@playlabfilms.com

  • Masami Kawamura / Japonya – Senlis Inc.

kawamura@senlis.co.jp

  • Millie Zhou / İngiltere – Plus One Film

jia.zhou@ucl.ac.uk

  • Tiziana Santoro / Amerika, Almanya, Hindistan – Lingual Consultancy

tiziana.santoro@lingualconsultancy.com

Muhsin Ertuğrul Belgeseli

 

25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamındaki Muhsin Ertuğrul belgeseli ve afiş sergisi Sesam tarafından yapılacaktır.

SİNEMA DESTEK BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU

Proje, Yapım ve Yapım Sonrası desteği kapsamında;

“Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım”, “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen”, “Yapım Sonrası”, “Senaryo ve Diyalog Yazım”, “Araştırma-Geliştirme”, “Animasyon Film Yapım”, “Belgesel Film Yapım” ve “Kısa Film Yapım” türlerinde 05 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 24.00’e kadar “E-Devlet” üzerinden yapılacak başvurular ilgili ilk “Sinema Destekleme Kurulu” gündemine, belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ise bir sonraki kurul gündemine  alınacaktır.

Başvuruların geçerli olabilmesi için “E-Devlet” üzerinden yapılan başvurular tamamlandıktan sonra sistem tarafından oluşturulan “Başvuru Formu”nun imzalı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru sırasında istenilen belgelere http://www.sinema.gov.tr/TR-143929/basvurular.html sekmesinden erişilebilmektedir.

Muhsin ERTUĞRUL’u Anma Etkinliği

NİTELİK BELGESİ İŞLEMLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü 17.08.2017 tarih ve 170217 sayılı yazısı onayıyla SESAM Meslek Birliğimiz Nitelik belgesi verebilme yetkisine tekrar hak kazanmıştır. Başvurunuz için ekteki formlar ve istenen belgeleri hazırlayıp tarafımıza ulaştırmanız rica olunur.
SESAM Türkiye Simema Eseri Sahipleri Meslek Birliği
Ergenekon Cad. Ahmet Bey Plaza No: 10 Kat: 7 Pangaltı
Şişli / İstanbul
E-posta: info@se-sam.org
Tel: 0212 247 57 08
  • 1- Ekteki belgelerin çıktısını alıp doldurunuz, imza ve kaşeli
  • 2- Kimlik Fotokopisi (1 adet)
  • 3- Vergi Levhası Fotokopisi (1 adet)
  • 4- Yetkili kişinin İmza sirküleri fotokopisi
  • 5- Yeni Tarihli Ticaret Odası Faaliyet Belgesi Aslı
  • 6- Banka ödeme dekontu

(500 TL havale dekontu) Banka Bilgileri aşağıdadır:

SE-SAM (TÜRKİYE SİNEMA ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ)

Banka: İş Bankası

Şube: Galatasaray Şubesi (1011)

Hesap No: 1932912

IBAN NO: TR 7300 0640 0000 1101 1193 2912